0 342 337 22 83
  • slide 1
  • slide 1

GENEL KİMYASALLAR

BORAKS

Ürün Kısa Özeti:

Ürün Kategorisi: GENEL KİMYASALLAR

Birim Fiyatı: 10,00 TL

Ambalaj: 5 Kg.

K.D.V: %18

Genel Toplam: 59.00 TL

Sepete Ekle
Ürün Bilgileri

Ürün Adı                       : Boraks - Borax - Boraks Dekahidrat - Sodyum Tetra Borat Dekahidrat
Fiziksel Görünümü   : Beyaz Kristal Tozlar
Menşei                           : Türkiye
1 Ambalaj Ağırlığı     : 5 Kg
Formülasyon                :

Na2B4O7.10H2O

Belgeler                          : Borax ürününe ait analiz belgesi, MSDS, diğer kalite ve uygunluk belgeleri satılan ürünle beraber gönderilebilmektedir.


Boraksın Fonksiyonu, Özellikleri ve Kullanım Alanları:
Özellikleri:
Ağızda tatlı bir alkali tat bırakır, dehidrasyon sonucunda tebeşirimsi tinkalkonite dönüşebilmektedir.
Kullanımı:
Isıya dayanıklılık, yüzey sertliği ve dayanıklılığı istenen camların üretiminde kullanılır. Seramik sanayinde seramiklerin yüzeylerindeki kaplama malzemelerinin akışkanlıklarını artırıp, yoğunluklarını ve doygunlaşma ısılarını düşürmek için kullanılır. Sabun ve deterjanlara mikrop öldürücü ve su yumuşatıcı etkisi nedeniyle % 10 boraks ilave edilir. Gübrede kullanılan ortoborat yapımında veya istenmeyen otların temizlenmesi için tarım ilacı yapımında kullanılır. Borik asit ve borakstan elde edilen % 30’luk sodyum oktoborat çözeltisi ile işlem görmüş ahşap malzemeler yavaş yavaş kurutulduğunda, bozulmadan ve çürümeden uzun süre kullanılabilir. Demir ve çelik kaynak yapıldığında borax ve amonyum klorür karışımı bir akış (akı) olarak kullanılır. Altın ve gümüş lehimlerinde boraksın suyla karışımı akış (akı) olarak kullanılmaktadır. Ayrıca hafif antiseptik, temizleyici ajan, su yumuşatıcı, antifrizler için korozyon önleyici olarak, emaye (mineleyici) üretiminde, cilalama kaplama(şelaklar), ısı dayanımlı cam (pyrex gibi) üretiminde, gübrede, tıbbi ürünlerde (ilaçlar) ve diğer kimyasallarda (çok miktarda tüketildiğinde toksik) koruyucu olarak kullanılmaktadır. Gıda alanında meyveler % 5-8 oranında boraks içeren çözeltiyle yıkanarak küf mantarlarının zararlı etkileri önlenmektedir.
Bunların yanında ev doğal temizlik ürünü yapımında sodyum bikarbonat, sodyum karbonat ve sirke karışımları ile beraber doğal bulaşık makinası deterjanı, doğal çamaşır makinası deterjanı yapılabilmektedir. Ayrıca yer temizliği,  banyo temizliği, tuvalet klozet temizliği ve halı temizliğinde kullanılmaktadır.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borax kimyasalı sayfamızda, aşağıdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz:


Boraks ile borax, boraks dekahidrat aynı ürünlermi ..?
Boraks nedir, boraks tozu nedir, ne demek demektir, ne işe yarar, nerede nerelerde hangi sektör sektörlerde kullanılır, formulü nedir, teknik bilgileri verileri özellikleri nedir nelerdir, boraks temizlik ürünleri ve boraks hakkında bilgi ..?
Boraksın görünüşü nasıldır, rengi nedir, tozmu tozmudur, sıvımı sıvımıdır, ambalajı nedir, nasıl hangi ambalajlarda satılır, ambalaj şekli nedir nasıldır, nede nerelerde çözünür, suda alkolde yağda çözünürmü ..?
Boraksın kullanım alanları nedir nelerdir, nerelerde kullanılır, hangi alanlarda kullanılır, özellikleri ve fonksiyonları nelerdir, kullanım amacı nedir, kullanılan sektörler nelerdir, boraks temizlik ürünlerinde çamaşır deterjanında, bulaşık deterjanında kullanılırmı ..?
Boraks nerelerde kullanılır, doğal deterjanda kullanılırmı, boraks kaynak tozu mudur, boraks ile temizlik nasıl yapılır, evde deterjan yapımında kullanılırmı, boraks ev temizliğinde kullanılırmı, temizlikte nasıl kullanılır, hangi sektörlerde kullanılır kullanılabilir, hangi alanlarda kullanılabilir, kullanım alanları nelerdir, ne kadar kullanılır ..?
Boraks satış satışı yapan satan firmalar eticaret internet siteleri yerler hangileridir, nerede bulunur, satıcıları kimlerdir nerelerdir, hangi firmalarda nerede nerelerde bulunur, nereden nerden alınır, satış şartları nelerdir ..?
Boraks kaç lira, satış tl fiyatı nedir, kaç para, ambalaj kilo kilogram kg fiyatı nedir, nasıl satın alınır .. ?
Boraksı satın alabileceğim, satın al, bulabileceğim, tedarik edebileceğim, bulabileceğim, tedariği tedariğini yapabileceğim yerler firmalar e ticaret internet siteleri nelerdir, nerelerdir ..?

Borax kimyasalını ve diğer kimyasal maddeleri sitemizden satın alabilirsiniz.

MOLAR KİMYEVİ MADDELER PAZ. TİC İncilipınar Mah. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1 No:112 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP Tel: 0342 3372283 - Fax: 0342 3372268 - Cep: 0533 2727126 - Cep: 0542 5875516 Sevkiyatla İlgili Önemli Not: Ürünlerimiz çeşidine göre İSTANBUL, İZMİR veya GAZİANTEP'den adreslerinize gönderilmektedir.