Hemen Arayın 0342 337 22 83

KATEGORİLER

DÖVİZ KURU

HIZLI ULAŞIM

                        MOLAR KİMYA

Kimyevi Maddeler Pazarlama ve Ticaret

 

GAZİANTEP  (Firma Merkezi)

İncilipınar Mh. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1  No:112

ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Tel:  0342 3372283 - Fax: 0342 3372268

Cep : 0533 2727126

------------------------------------------------------------------

İSTANBUL

Aytop Gıda Sitesi H Blok

Battal Gazi Mahallesi Şark Caddesi

SULTANBEYLİ / İSTANBUL

Cep: 0542 5875516

info@kimyasalfiyatlari.com

   
 
GIDA AROMALARI İÇECEK HAMMADDELERİ  GIDA KATKI MADDELERİ VE KİMYASALLARI  BUZLU İÇECEK - ICE SLUSH ŞURUPLARI   ESANSLAR MAKİNA BAKIM ve TEMİZLEME KİMYASALLARI 

GIDA KATKILARI ve ÖZEL ÜRÜNLER

 
 
Ürün Adı: GLİSERİN
  Kısa Özet: (E422)
  Kategori: GIDA KATKILARI ve ÖZEL ÜRÜNLER
  Ürün Fiyatı: 17,10 TL
  Ambalaj: 6 Kg
Kdv:  %18
Genel Toplam:  121 TL
    
 
 

SATIŞ DETAYLARI:

***   Fiyatlarımız, 1 ambalaj (6 kg) ürün için belirlenmiştir. 1 ambalajdan fazla alım yaptığınızda, alım miktarına bağlı olarak farklı oranlarda iskonto uygulanmaktadır.  

***   Ürün gönderimlerimiz GAZİANTEP'den yapılmakta ve TÜRKİYE'nin heryerine anlaşmalı kargo firmalarıyla sevk edilmektedir.

***   Ürünün adresinize teslim süresi, şartlara bağlı olarak 1 ile 5 işgünü içerisinde gerçekleşmektedir.

***   Güvenli alışveriş yapabilmeniz için, ürün size teslim edilirken kargo firmamız aracılığıyla nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapılabilmektedir. 

KULLANIM ALANLARI VE TEKNİK BİLGİLER:

GLİSERİN

E 422

(GLİSEROL)

C3H8O3 

Tanımı

: Sıvı ve alkolle karışan, eter ve kloroformda çözünmeyen, renksiz bir

 

  higroskopik sıvı.

Ambalaj birimi

: 6 kg

Spesifikasyonlar

:

Ağır metal toplamı    

:  5

Aldehit ve indirgen maddeler    

: standart rengine uygun

Alkalite/Asidite 

: İndikatör ilavesinden sonraki renk : renksiz

 

  0,1 N NaOH sarfiyatı/25 g          : < 0,2 ml

Gliserin

: % 99,15

Halojenlenmiş bileşikler 

: Standarttan daha berrak

Patojen bakteri

: yok

Refraktif indeks  

: 1,47260

Renk 

: 0,3 Y-0,1 R

Rutubet  

: % 0,65

Solüsyonun görünümü

: Renksiz

Sülfatlanmış kül

: < % 0,01

Şeker testi

: negatif

Toplam bakteri sayımı

: yok

Toplam Cl

: < 10 ppm

Yağ asidi esterleri  

: > 8 ml 0,1 M HCl (harcanan)

     

Kullanım alanları:

Doğada gliserin, katı ve sıvı yağ moleküllerinin bel kemiğini oluşturmaktadır. İnsan vücudu tarafından enerji kaynağı veya yapıtaşı olarak kullanılmaktadır. Ürünlerin bünyesindeki su içeriğini koruyan özelliği sayesinde şekerlemeden, unlu mamüllere kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Genel bilgi:

Gliserin kozmetiklerde , ilaçlarda, diş macununda, esterlerde, sıvı sabunlarda, tütün ürünlerinde gıda ürünlerinde bileşen kullanılmaktadır. Ayrıca poliester, poliüretan ve alkid reçinesi formülasyonlarının üretiminde bir ara madde olarak kullanılır. Yapıştırıcılarda nemlendirici; yüzey aktiflerde gliserol esterlerinin üretimi, tekstilde, kaplama ve mürekkeplerde dağıtıcı ve gıda bileşenleri olarak kullanılmaktadır.

Gıda üretiminde bir solvent, nemlendirme ajanı (özellikle pişirilmiş gıdalarda) ve şuruplarda bir bileşen oalrak kullanılır. Tatlandırmada ve renklendirmede gliserol bir solvent olarak rol oynar. Şekerlemelerde gliserin şekerin kristalizasyonunu engeller. Dondurmada yapıyı iyileştirir ve daha az kullanımına izin verir.

Yağlayıcılar ve makine yağları:

Gliserol, yağın başarısız olacağı durumlarda bir yağlayıcı olarak kullanılır. Oksijen kompresörlerinde kullanımı tavsiye edilir çünkü gliserol oksidasyona mineral yağlarından daha dirençlidir. Kozmetik, gıda ve ilaç üreticileri bir yağlayıcı için sıvı yağ yerine özellikle ürünler yağlayıcıyla temasa geldiklerinde gliserol kullanabilirler. Tekstil endüstrisinde, gliserol çoğunlukla eğirme ve örmede tekstil yağları olarak adlandırılanlarla ilişkili olarak kullanılır.

Muhtelif kullanımları:

Otomatik sistemler için antifriz akışkanları, cam için donma giderme, buz kırma ve elektrolitik akışkanlarda kullanılabilir. Çimento bileşiklerinde bulunur, özellikle tüpler ve alıcılar için olan gliserinlitharge çimentolarında, valf tamiri, boru ekleme çimentosu, kalorifer çimentosunda kullanılmaktadır. Diğer kullanımları boya spreyleme için bileşikler, civa termometrelerinin üretimi, elektriksel ekipmanlar, ve yağ rafineri ekipmanlarıdır. Gliserin sabunlar ve sentetik deterjanlar gibi temizlik maddelerinde bulunur. Emülsifiyerlerde, wax emülsiyonlarında, ve cilt koruyucularında ıslatıcı ajan olarak kullanılır. Gliserin, ayıraç kimyasallarının, temel boyaların ve muhtelif kimyasalların ve böcek ilaçlarının üretiminde, asfalt bileşiklerinde, kömür katranı inceltici, seramikler, fotoğrafik ürünler, yangın geciktiriciler, kil modelleme, deri ve ahşap muamelesi ve yapıştırıcılarda kullanılabilmektedir.

Kişisel bakım ürünlerinde:

Kozmetikte, cildi yumuşak tutar ve vücut ve traş kremlerinde kullanılır. Diş macununda oluşan temel maddedir ve macunun istenen  pürüzsüzlüğünü ve viskositesini korur.

İlaçlarda:

Gliserin öksürük ilaçlarında ve anestetiklerde kullanılır, kulak tedavisi için kullanılır.

Gliserin mantardan yapılmış conta ve yaprakların üretiminde bir plastikleştirici ve nemlendirici olarak görev alır

Tütünde:

Tütün ürünlerinde bir nemlendirme ajanı olarak kullanılır. Çiğneme  tütünü işlendiğinde gliserin tatlılık ekler ve dehidrasyonu önler. Ayrıca sigara kağıtlarında bir plastikleştirici olarak kullanılmaktadır.

Üretan polimerleri:

 Gliserol üretan polimerleri için polieterlerde önemli ve gerekli bir yapılandırma bloğudur. Polimerler bazında gliserol rigit üretan köpüklerini üretmek gibi bazı uygulamalarda kullanılır.

           Gliserol ayrıca sarma ve paketleme materyallerinde de kullanılmaktadır. Et kaplama ve bazı özel tipteki kağıtlar, bu ürünlere sertlik vermek için bir plastikleştiriciye ihtiyaç duyar

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gliserin fiyatı, teknik veriler, kullanım alanları ve satış şartlarına ulaşmak için: 

Gliserin nerelerde kullanılır, gliserin nerede satılır, gliserin satan firmalar, gıda katkısı satan firmalar, gliserin firmaları, gliserin kaç lira, gliserin fiyatı,  gliserini nereden bulabilirim, gliserin nedir, gliserin msds, gliserinin gıdada kullanımı, gıda kimyasalları satan firmalar, gliserin firmaları, gıdada kullanılan gliserin, tütün nemlendirici, gıda  endüstrisinde kullanılan kimyasallar, gıdalarda kullanılan kimyasallar, gliserini nereden alabilirim, gliserin ambalaj fiyatı, gliserin kg fiyatı, gliserinde küçük ambalaj fiyatı, gliserin satın almak istiyorum, gliserin nasıl temin ederim, gliserin temin edilecek yerler, gliserin bulabileceğim yerler, gliserin firmaları, gliserin satış, gliserin satışı, tömbeki tütününde kullanılan nemlendirici, tütünde kullanılan nemlendirici, nargile tütününde kullanılan nemlendirici satışı yapan firmalar, e422 satan firmalar, e422 nedir?, e422 kullanım alanları, e422 nereden bulabilirim, e422 satın almak sitiyorum, e 422, e422, e kodu 422, e422 satışı yapan firmalar.

                                                                                

 

HIZLI SİPARİŞ

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi ve Sipariş İçin Adınızı Soyadınızı ve Telefon Numaranızı Aşağıdaki Forma Yazıp Gönderin Biz Sizi Arayalım

 

HABER / DUYURULAR

Çok Yakında Yeni Sitemizle 5000 Çeşit Hammadde Yelpazemizle Hizmetimizi Daha da Büyüteceğiz. ....
Devamı>>>

HİZMET ALANLARIMIZ

►AROMALI İÇECEK, GAZLI İÇECEK
► BUZLU İÇECEK, DONDURMA
►BİSKÜVİ , GOFRET, SAKIZ
►ÇİKOLATA, ŞEKERLEME, LOKUM
►TURŞU, KONSERVE, SİRKE 
►NAR AROMALI SOS, LİMON SOSU
►ACILI SOS ve ÖZEL SOSLAR
►CİPS, KAHVALTILIKLAR
►HELVA, REÇEL, PEKMEZ
►ZEYTİNYAĞI, AYÇİÇEK YAĞI
►OTEL İÇECEKLERİ ve HİJYENİ
►TEKSTİL BOYAMA, APRE
►KURUTEMİZLEME, TEKSTİL YIKAMA
►METAL, MAKİNA, OTOMOTİV
►İŞLETME İÇİ SOĞUTMA, ISITMA
►İŞLETME İÇİ DEZENFEKSYON
►BESİCİLİK, YEM, TARIM
►ARAÇ YIKAMA ve BAKIM
►RESTORANT, CATERİNG HİJYEN
►BETON, ÇİMENTO, İNŞAAT

 

  ANASAYFA  |  HAKKIMIZDA   |  E-KOD LİSTESİ  KİMYASALLAR HAKKINDA  | İLETİŞİM