Hemen Arayın 0342 337 22 83

KATEGORİLER

DÖVİZ KURU

HIZLI ULAŞIM

                        MOLAR KİMYA

Kimyevi Maddeler Pazarlama ve Ticaret

 

GAZİANTEP  (Firma Merkezi)

İncilipınar Mh. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1  No:112

ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Tel:  0342 3372283 - Fax: 0342 3372268

Cep : 0533 2727126

------------------------------------------------------------------

İSTANBUL

Aytop Gıda Sitesi H Blok

Battal Gazi Mahallesi Şark Caddesi

SULTANBEYLİ / İSTANBUL

Cep: 0542 5875516

info@kimyasalfiyatlari.com

   
 
GIDA AROMALARI İÇECEK HAMMADDELERİ  GIDA KATKI MADDELERİ VE KİMYASALLARI  BUZLU İÇECEK - ICE SLUSH ŞURUPLARI   ESANSLAR MAKİNA BAKIM ve TEMİZLEME KİMYASALLARI 

GENEL KİMYASALLAR

 
 
Ürün Adı: ASETİK ASİT
  Kısa Özet: %80 - AKKİM
  Kategori: GENEL KİMYASALLAR
  Ürün Fiyatı: 2,80 TL
  Ambalaj: 60 Kg
Kdv:  %18
Genel Toplam:  198 TL
    
 
 

SATIŞ DETAYLARI:

***   Fiyatlarımız, 1 ambalaj (60 kg) ürün için belirlenmiştir. 1 ambalajdan fazla alım yaptığınızda, alım miktarına bağlı olarak farklı oranlarda iskonto uygulanmaktadır.    

***   Ürün gönderimlerimiz GAZİANTEP'den yapılmakta ve TÜRKİYE'nin heryerine anlaşmalı kargo firmalarıyla sevk edilmektedir.

***   Ürünün adresinize teslim süresi, şartlara bağlı olarak 1 ile 5 işgünü içerisinde gerçekleşmektedir.

***   Güvenli alışveriş yapabilmeniz için, ürün size teslim edilirken kargo firmamız aracılığıyla nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapılabilmektedir.

KULLANIM ALANLARI VE TEKNİK BİLGİLER

ASETİK ASİT (% 80 )
 E 260
CH3COOH

Tanımı

: Keskin sirke kokulu renksiz şeffaf sıvı.

Ambalaj birimi

: 60 kg.lık plastik çanta bidonlarda.

Kimyasal isimleri

: Etanoik asit;  metankarboksilik asit.

Spesifikasyonlar

:

Saflık

: % 80 (± 2)

Klorür

: max. 50 ppm

Su

: max. % 20

Toplam sülfat

: max. 50 ppm

Demir

: max. 2 ppm

Formik asit

: max. 500 ppm

Ağır metaller

: max. 2 ppm

Asetaldehit

: max. 50 ppm

Renk (APHA)

: max. 10

 

 

Saflık

: % 99,5

Klorür

: max. 15 ppm

Buharlaşma kalıntısı

: max. % 0,01

Toplam sülfat

: max. 15 ppm

Demir

: max. 2 ppm

Formik asit

: max. 500 ppm

Ağır metaller

: max. 2 ppm

Asetaldehit

: max. 50 ppm.

Renk (APHA)

: max. 10

 

 

Özellikler: Su, etanol, aseton, toluen, hegzan ile her derecede karışabilir. İşlenmemiş incirde sitrik asitle birlikte doğal olarak bulunmaktadır.

Depolama: Asetik asit, % 25 lik konsantrasyonun üzerinde deride yanma, gözlerde kalıcı zarara yol açacak ölçüde tahriş edicidir.Ayrıca sindirim siteminde ciddi zararlara yol açabilir ve kan asiditesinde ölümcül değişimler yaratabilir. 39˚C üzeri sıcaklıklarda parlayabilme ve  havayla patlayıcı karışımlar oluşturabilme özelliği vardır. Dolayısıyla çok dikkatli depolanmalı ve kullanılmalıdır.

Kullanım alanları: Kauçuk imalatında koagülatör olarak ve boya ve deri sanayiinde kullanılmaktadır.

Vinil asetat üretiminde: Dünyada üretilen asetik asitin yaklaşık % 45 i vinil asetat üretiminde kullanılmaktadır.Vinil asetat, boya ve yapıştırıcı sektöründe kullanılan polivinil asetat ve diğer polimerlerin başlangıç maddesidir.

Asetik anhidrit üretiminde:  Üretilen asetik asitin % 25-30’ u asetik anhidrite dönüşüm prosesinde kullanılmaktadır. Asetik anhidrit ise selüloz asetatın (sentetik tekstil) ana hammaddesidir ve fotoğraf filmlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca asetik anhidrit, aspirin ve diğer bazı bileşiklerin üretiminde kullanılmaktadır.

Gıdada: Asetik asitin %5 ile % 8 lik çözeltileri direk olarak sirke yapımında kullanılmaktadır. Ayrıca turşu yapımında % 18 e kadar olan çözeltileri de kullanılmaktadır. Salata sosları, mayonez, tatlı ve ekşi turşular ve birçok solar ile et kürlemede ve sebze konservelerinde kullanılmaktadır.

Mayonez üretiminde, asetik asit katılmasıyla Salmonella’nın ısıya karşı direnci azaltılmaktadır. Asetik asit pH düştükçe artan mikrobiyolojik etki göstermektedirler. Ekmekte ve diğer fırınlanmış ürünlerde asetik asidin kullanımına izin verilmektedir. Ancak yeterli antimikrobiyal etki için gerekli olan miktar üründe istenilmeyen bir tad oluşturabilmektedir. Maya ve bakterilere karşı küflere olduğundan daha etkilidir. Asetik asit ancak pH: 3,5’ta ekmek küfü Aspergillus niger ve Rhizopus nigricans’ı inhibe etmektedir. Asetik asit ketçap, mayonez ve turşu gibi asitlik ve karakteristik lezzetin istendiği gıdalarda hem lezzet katmak hemde koruyucu etkisinden yararlanmak amacıyla kullanılmaktadır.

Çözücü olarak: Asetik asit mükemmel bir polar çözücüdür. Teraftalik asit (polietilen teraftalatın-PET hammadesi) üretimine çözücü olarak kullanılır. Ayrıca, karbokatyonların yer aldığı  bir çok reaksiyonda çözücü olarak kullanılır.

Kimyevi madde üretiminde: Asetik asit, sodyum asetat (tekstil endüstrisi ve gıda koruyucusu), bakır asetat (pigment ve fungisit olarak kullanılır), alüminyum ve demir asetat (boyalar için renk verici olarak kullanılır) üretiminde başlıca hammaddedir.

pH ayarlayıcısı: Zayıf bir asit olmasından ve sulu çözeltilerle kolaylıkla karışabilmesinden ötürü tekstil, gıda, kozmetik, deri, ilaç sektörlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Tekstil sektöründe en çok kullanılan asit asetik asittir. Genellikle tüm yumuşatıcıların asidik ortamalarda reaksiyon vermesinden dolayı yumuşatıcının kumaşa çekilmesinin sağlanması için banyoya verilmektedir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Asetik asit fiyatı, teknik veriler, kullanım alanları ve satış şartlarına ulaşmak için: 

Asetik asit, kimyasal ürünler, asetik asit nerde satılır, asetik asit satan firmalar, kimyasal madde satan firmalar, kimyasal firmaları, asetik asit kaç lira, asetik asit fiyatları, endüstride kullanılan kimyasalların fiyatları, asetik asit nereden bulabilirim, kimyasallar, asetik satışı, sirke ruhu satışı yapan firmalar, asetik asit satışı, kimyevi madde fiyatları, asetik asit ambalaj fiyatı, sirkede kullanılan asit, sirke asiti satış, turşu asiti satış, turşuda kullanılan asit, turşu asiti satış. asetik asit, turşu asiti, sirke asiti.

 

HIZLI SİPARİŞ

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi ve Sipariş İçin Adınızı Soyadınızı ve Telefon Numaranızı Aşağıdaki Forma Yazıp Gönderin Biz Sizi Arayalım

 

HABER / DUYURULAR

Çok Yakında Yeni Sitemizle 5000 Çeşit Hammadde Yelpazemizle Hizmetimizi Daha da Büyüteceğiz. ....
Devamı>>>

HİZMET ALANLARIMIZ

►AROMALI İÇECEK, GAZLI İÇECEK
► BUZLU İÇECEK, DONDURMA
►BİSKÜVİ , GOFRET, SAKIZ
►ÇİKOLATA, ŞEKERLEME, LOKUM
►TURŞU, KONSERVE, SİRKE 
►NAR AROMALI SOS, LİMON SOSU
►ACILI SOS ve ÖZEL SOSLAR
►CİPS, KAHVALTILIKLAR
►HELVA, REÇEL, PEKMEZ
►ZEYTİNYAĞI, AYÇİÇEK YAĞI
►OTEL İÇECEKLERİ ve HİJYENİ
►TEKSTİL BOYAMA, APRE
►KURUTEMİZLEME, TEKSTİL YIKAMA
►METAL, MAKİNA, OTOMOTİV
►İŞLETME İÇİ SOĞUTMA, ISITMA
►İŞLETME İÇİ DEZENFEKSYON
►BESİCİLİK, YEM, TARIM
►ARAÇ YIKAMA ve BAKIM
►RESTORANT, CATERİNG HİJYEN
►BETON, ÇİMENTO, İNŞAAT

 

  ANASAYFA  |  HAKKIMIZDA   |  E-KOD LİSTESİ  KİMYASALLAR HAKKINDA  | İLETİŞİM