0 342 337 22 83
  • slide 1
  • slide 1

GENEL KİMYASALLAR

SODYUM KARBONAT

Ürün Kısa Özeti: Hafif Soda - Çamaşır Sodası

Ürün Kategorisi: GENEL KİMYASALLAR

Birim Fiyatı: 2,00 TL

Ambalaj: 25 Kg.

K.D.V: %18

Genel Toplam: 59.00 TL

Sepete Ekle
Ürün Bilgileri

SATIŞ DETAYLARI:   

***   Fiyatlarımız, 1 ambalaj (40 kg) ürün için belirlenmiştir. 1 ambalajdan fazla alım yaptığınızda, alım miktarına bağlı olarak farklı oranlarda iskonto uygulanmaktadır.    

***   Ürün gönderimlerimiz GAZİANTEP'den yapılmakta ve TÜRKİYE'nin heryerine anlaşmalı kargo firmalarıyla sevk edilmektedir.

***   Ürünün adresinize teslim süresi, şartlara bağlı olarak 1 ile 5 işgünü içerisinde gerçekleşmektedir.

***   Güvenli alışveriş yapabilmeniz için, ürün size teslim edilirken kargo firmamız aracılığıyla nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapılabilmektedir. 

KULLANIM ALANLARI VE TEKNİK BİLGİLER:

SODYUM KARBONAT 

HAFİF SODA

Na2CO3 

Tanım

: Sodyum karbonat (Hafif soda): Beyaz serbest akışkan toz.

 

  Sodyum karbonat (Ağır soda): Beyaz granüler toz.

Ambalaj birimi

: 25 kg.lık blok tabanlı lamine polipropilen torba.

Spesifikasyonlar

:

Hafif  Soda

 

 

 

CaO

: < 150 ppm 

Na2CO3

: > % 99

Fe2O3   

: <  50 ppm

NaCl

: <  % 0,3

Kurutmadaki kayıp 

: <  % 0,5

Na2SO4

: <  % 0,035

MgO

: < 150 ppm

Yoğunluk

:  0,5 - 0,65 kg/dm3

Ağır Soda

Cl

: % 0,07  

Na2CO3

: % 99,6

Fe  

: 6 ppm            

NaCl

: % 0,12

Isıtma kaybı(300 oC )

: % 0,12 

(Renk) a değeri

: 0,6

+ 1,18 mm

: % 0,2 

(Renk) b değeri

: 1,7

- 0,150 mm 

: % 97,4

(Renk) L değeri

: 101

- 0,150 mm

: % 2,4

Yoğunluk

: 1,05 gr/cm3

         

Özellikleri:

20 ˚C deki suda  30gr/100 ml çözünür. Havuz suyunun pH değerinin yükseltir ve içindeki yüksek orandaki alkali maddeler sebebiyle havuzdaki asidik bileşenleri nötralize eder. Tüm alkali metal tuzlarının sanayi açısından kuşkusuz en önemlisidir. Bu bileşik belirli deniz bitkilerinde ve bazı kayalarda mineral halinde bulunur. Yatakları Afrika ve Asya’dadır. Günümüzde sodyum karbonat üretimi için kullanılan Solvay metodunda doymuş sodyum klorür çözeltisi, önce amonyakla daha sonra da karbondioksitle işlem görür ve bu yolla üretilen sodyum karbonata Solvay sodası denir.

Kullanım alanları:

Cam üretiminde gerekli hammaddelerin yaklaşık % 12-15’ini hafif soda oluşturur. Düşük reaktivitesi ve düşük erime sıcaklığıyla, silika ve diğer oksitler için eritici özellik taşır. Tüm bileşenlerin düşük sıcaklıkta erimesini ve dolayısıyla üretim(şekillendirme) için gerekli olan düşük viskozitenin oluşmasını sağlar. Sodyum karbonat; sodyum silikat, sodyum fosfat, sodyum bikarbonat, sodyum sülfit gibi sodyum bileşiklerinin üretiminde kullanılır. Kağıt sektöründe; su şartlandırmasından hamur çekilmesine kadar bir çok adımda geniş kullanım alanı bulur. Ayrıca bu alanda hafif soda, kostik soda yerine kullanılabilmektedir. Ağır soda, ağırlıklı olarak deterjan, sabun ve diğer temizlik bileşiklerinin hazırlanmasında kullanılmaktadır. Deterjanda yapıtaşı veya dolgu malzemesi olarak kullanılır. Aynı zamanda diğer yüzey aktifler için taşıyıcı ve pH ayarlanmasında alkali kaynağı olarak kullanılmaktadır. Soda, su şartlandırmasında Ca+2 ve Mg+2 iyonlarını çöktürmede, ortamın asidik olduğu durumlarda pH ayarlanmasında kullanılmaktadır. Tekstil sektöründe ağırlıklı olarak reaktif boyama esnasında pH ayarlanmasında alkali kaynağı olarak kullanılır. Sodyum karbonat ayrıca invert şeker üretiminde hidrolizi durdurmak amacıyla da kullanılmaktadır. Suyla ve sodyum karbonattan yapılmış bir hamur ikinci dereceden yanıkların tedavisinde kullanılır. Sodyum karbonatlar birçok maden suyunun bileşenlerindendir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sodyum Karbonat Soda fiyatı, kullanım alanları, teknik bilgileri ve satış şartlarına ulaşmak için: 

Sodyum karbonat  nerelerde kullanılır, sodyum karbonat nerede satılır, hafif soda satan firmalar, çamaşır sodası satan firmalar, sodyum karbonat firmaları, sodyum karbonat kaç lira, hafif soda fiyatı, sodyum karbonat  nereden bulabilirim, hafif soda nedir, hafif baz, çamaşır sodası, sodyum karbonat, yağ giderici kimyasal, sodyum karbonat tekstil  kimyasalı, sodyum karbonat satan firmalar, toptan çamaşır sıdası satışı yapan firmalar.

MOLAR KİMYEVİ MADDELER PAZ. TİC İncilipınar Mah. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1 No:112 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP Tel: 0342 3372283 - Fax: 0342 3372268 - Cep: 0533 2727126 - Cep: 0542 5875516 Sevkiyatla İlgili Önemli Not: Ürünlerimiz çeşidine göre İSTANBUL, İZMİR veya GAZİANTEP'den adreslerinize gönderilmektedir.