0 342 337 22 83
  • slide 1
  • slide 1

GENEL KİMYASALLAR

HİDROKLORİK ASİT

Ürün Kısa Özeti: Koruma - Tuzruhu

Ürün Kategorisi: GENEL KİMYASALLAR

Birim Fiyatı: 0,00 TL

Ambalaj: 75 Kg.

K.D.V: %18

Genel Toplam: 0.00 TL

Sepete Ekle
Ürün Bilgileri

Bu Ürün Şu Anda Stoklarda Bulunmamaktadır. Diğer Kimyasal Hammaddeler İçin Ürünün Bulunduğu Kategoriye Bakabilirsiniz. Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın

KULLANIM ALANLARI VE TEKNİK BİLGİLER:

 HİDROKLORİK ASİT

HCl

TUZRUHU

Tanım

: Berrak-soluk sarı keskin kokulu sıvı.

Ambalaj birimi

: 75 kg.

Spesifikasyonlar

:

Saflık

: % 29-30

Kızdırma kalıntısı

: 10 ppm

Sülfat (H2SO4)

: 0,5 ppm

Klor

: 10 ppm

Demir (II)

: 0,2 ppm

Bome

: 18-19

Yoğunluk, 15 oC

: 1,152 g/cm3

Molekül ağırlığı

: 36,46 g/mol

Özellikleri: % 10’un üzerindeki tüm çözeltileri tahriş edicidir. Koroziftir ve yanıcı hidrojen gazı salarak demir, çelik ve kurşun dahil bilinen metallere karşı harekete geçer. Kıyafetlere zarar verir ve harap eder. Bazlarla şiddetli reaksiyon verir ve ısı açığa çıkar. Oksitleyici maddelerle olan reaksiyonunda zehirli olan klor gazı açığa çıkar.

Uygulamalar: Üretim endüstrisinde ve klor alkali tuzlu su muamelesinde, çelik dekapaj, gıda kalsiyum klorür, yağı iyi acılaştırma, klor kaynağı, yüzme havuzları, metal geri kazanım, pH kontrol, tortulaşmış yağ uzaklaştırılımı, kum ve kil saflaştırılması, sodyum klorür üretimi, metal klorürler, aktif karbon demir oksit pigmentleri, polikarbonat reçineler, bisfenol A, polivinil klorür reçineleri ve sentetik gliserinin dahil olduğu sentetik kimya ve çeşitli endüstriyel üretimlerde yalnızca sülfürik aside göre ikinci sıradadır. Gıdalarda asitliği  yükseltmek ve proteinler gibi büyük moleküllerin hidrolizini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Ayrıca; iyon değiştirici reçinelerin rejenerasyonunda, PVC için vinil klorür, poliüretan için MDI ve TDI üretiminde kullanılır. Deri prosesi, ev temizliği, bina inşaatı gibi küçük ölçekli uygulamaların birçoğunda kullanılır. Yağ üretimine teşvikin bir yolu, yağ kaynağının kaya oluşumunun içine enjekte edilmesidir. HCl gerektiren bir çok kimyasal reaksiyon bir çok gıda, gıda maddeleri ve gıda katkı maddelerinin üretiminde uygulanır. Bu rekasiyonların tipik ürünleri; aspartam, fruktoz, sitrik asit, lysine, hidrolize protein, ve jelatin vs…’dir. Kalay ve tantal üretimi, maden rafinasyonu, metal ürünleri temizleme, kazanlardan kabukların uzaklaştırılması, nötralizasyon, laboratuar belirteci, organik sentezlerde katalizör ve solvent olarak, gübre üretiminde ve boya üretiminde, nişasta hidrolizinde ve tekstil ve kauçuk endüstrisinde de kullanılmaktadır. Tekstilde hidrojen peoksit ağartmasından önce hidroklorik asitle ön muamele yapılabilir. Böylelikle haşılın kısmi hidrolizi sağlanmakla kalmaz, aynı zamanda lifte bulunan kalsiyum ve magnezyum iyonları da uzaklaştırılmış olur.

Temas ettirilmemesi gerekli malzemeler: Genel kullanılan metaller, su, aminler, metaloksitleri, asetik anhidrit, propiolaktan, formaldehit, alkaliler, karbonatlar, kuvvetli bazlar, sülfürük asit, kloro sülfonik asit.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hidroklorik asit fiyatı, kullanım alanları, teknik verileri ve satış şartlarına ulaşmak için: 

Hidklorik asit nerelerde kullanılır, hidroklorik asit nerede satılır, tuzruhu satan firmalar, asit satan firmalar, hidroklorik asit firmaları, hidroklorik asit kaç lira, tuzruhu fiyatı, hidroklorik asiti nereden bulabilirim, hidroklorik asit nedir, kuvvetli asit, tuzruhu

MOLAR KİMYEVİ MADDELER PAZ. TİC İncilipınar Mah. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1 No:112 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP Tel: 0342 3372283 - Fax: 0342 3372268 - Cep: 0533 2727126 - Cep: 0542 5875516 Sevkiyatla İlgili Önemli Not: Ürünlerimiz çeşidine göre İSTANBUL, İZMİR veya GAZİANTEP'den adreslerinize gönderilmektedir.