0 342 337 22 83
  • slide 1
  • slide 1

GENEL KİMYASALLAR

PAYET KOSTİK

Ürün Kısa Özeti: Sodyum Hidroksit

Ürün Kategorisi: GENEL KİMYASALLAR

Birim Fiyatı: 12,30 TL

Ambalaj: 5 Kg.

K.D.V: %18

Genel Toplam: 73.00 TL

Sepete Ekle
Ürün Bilgileri

SATIŞ DETAYLARI:

***   Fiyatlarımız, 1 ambalaj (5 kg) ürün için belirlenmiştir. 1 ambalajdan fazla alım yaptığınızda, alım miktarına bağlı olarak farklı oranlarda iskonto uygulanmaktadır.   

***   Ürün gönderimlerimiz GAZİANTEP'den yapılmakta ve TÜRKİYE'nin heryerine anlaşmalı kargo firmalarıyla sevk edilmektedir.

***   Ürünün adresinize teslim süresi, şartlara bağlı olarak 1 ile 5 işgünü içerisinde gerçekleşmektedir.

***   Güvenli alışveriş yapabilmeniz için, ürün size teslim edilirken kargo firmamız aracılığıyla nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapılabilmektedir

KULLANIM ALANLARI VE TEKNİK BİLGİLERİ

SODYUM HİDROKSİT

PAYET KOSTİK

NaOH

Tanım

: Beyaz-renksiz kokusuz sıvı, boncuk ve flakeler.

Ambalaj birimi

: 5 kg

Spesifikasyonlar

:

Toplam alkalite

: ³ 990 g/kg

Sodyum karbonat

: £ 4 g/kg

Sülfat

: £ 40 mg/kg

Klorür

: £ 40 mg/kg

Demir

: £ 10 mg/kg

Arsenik

: £ 3 mg/kg

Kurşun

: £ 0,5 mg/kg

Civa

: £ 0,05 mg/kg

Ağır metaller(Pb)

: £ 20 mg/kg

Molekül ağırlığı

: 40,01 g/mol

Yoğunluk, 20 oC

: 2,13 kg/dm3

Açık yoğunluk, 20 oC

: ~ 1,14 kg/ dm3

Erime noktası

: 318,4 oC

Spesifik ısı, 20 oC

: 2,01 kj/kg oC

Erime ısısı, 15 oC

: 167,5 j/g

Standart oluşum ısısı

: 10,67 kj/g

Özellikler:

Yanıcı değildir. Nem yada suyla teması maddeleri ateşlemeye yetecek kadar ısı açığa çıkarabilir. Çoğu metallerle patlayıcı olan hidrojen gazı açığa çıkararak reaksiyona girer. Ürün suyla, kuvvetli asitlerle, çok genel metallerle, yanıcı maddelerle, çinko, aluminyum peroksitler ve halone edilmiş hidrokarbonlarla reaksiyona girer.

Kullanım alanları:

İnorganik ve organik kimya endüstrisinde, kağıt hamuru ve kağıt endüstrisinde; tekstil endüstrisinde; aluminyum endüstrisinde; gıda endüstrisinde; deterjan ve sabun endüstrisinde; asit nötralizasyonu; zirai kimyasallar endüstrisinde; boya endüstrisinde; patlayıcı endüstrisinde; yiyecek endüstrisinde; iyon değiştirici reçinelerin rejenerasyonunda; cevher flatasyonu ve işleme endüstrisinde; ilaç endüstrisinde; petrol rafineri endüstrisinde; suni ipek endüstrisinde; su arıtma endüstrisinde nötralize edici ajan ve kimyasal ayıraç olarak kullanılan güçlü bir bazdır.  Sodyum hidroksit, tekstilde peroksitin parçalanıp aktif oksijeni açığa çıkartması için kasar banyosunda alkali olarak kullanıldığı gibi elyafı şişirme özelliğinden dolayı kumaşı temizleyip boya moleküllerinin elyafa nüfuz etmesini de sağlar. Kasarda kullanılır.
Gıdada toz kakonun alkalizasyonunda, proteinlerin hidrolize edilmesinde ve invert şeker üretiminde reaksiyonun durdurularak asidin nötralize edilmesinde kullanılmaktadır.

 Depolama:

İlgili düzenlemelerle uyumluluk içinde depolanmalıdır. Paletler kuru alanlarda depolanmalı ve  2 sıradan daha fazla üst üste konulmamalıdır. Güneş ışığına, neme ve yağmura maruz kalmamalıdır. Fifo prensibine göre kullanılmalıdır. Paketleme tarihinden itibaren 2 yıl raf ömrüne sahiptir. Kostik soda düzenlemelere göre hazırlanmalıdır. Küçük ürün miktarları dikkatli bir şekilde suyla seyreltilmeli ve sonra bir asitle nötralize edilmelidir.

Güvenlik:

Korozif bir üründür. Mukus zarında, gözde ve ciltte hızlı bir şekilde yanık oluşturur. Suyla ve asitle kuvvetli şekilde ısı vererek reaksiyona girer. Yeterli güvenlik eğitimi almış bir personel tarafından işlenmelidir ve uygun koruyucu ekipmanları (eldiven gözlük vs…) giyilmelidir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boncuk Kostik fiyatı, teknik veriler, kullanım alanları ve satış şartlarına ulaşmak için: 

Boncuk kostik, kimyasal ürünler, boncuk kostik nerde satılır, boncuk kostik satan firmalar, kimyasal madde satan firmalar, kimyasal firmaları, boncuk kostik kaç lira, boncuk kostik fiyatları, endüstride kullanılan kimyasalların fiyatları, boncuk kostik nereden bulabilirim, kimyasallar, kostik satışı, boncuk kostik satışı yapan firmalar, boncuk kostik satışı, kimyevi madde fiyatları, boncuk kostik ambalaj fiyatı, boncuk kostiği nereden bulabilirim, boncuk kostik satış, boncuk kostik kaç lira,

MOLAR KİMYEVİ MADDELER PAZ. TİC İncilipınar Mah. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1 No:112 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP Tel: 0342 3372283 - Fax: 0342 3372268 - Cep: 0533 2727126 - Cep: 0542 5875516 Sevkiyatla İlgili Önemli Not: Ürünlerimiz çeşidine göre İSTANBUL, İZMİR veya GAZİANTEP'den adreslerinize gönderilmektedir.