0 342 337 22 83
  • slide 1
  • slide 1

GIDA BOYALARI

TİTANYUM DİOKSİT

Ürün Kısa Özeti: (E171) - Beyaz Gıda Boyası

Ürün Kategorisi: GIDA BOYALARI

Birim Fiyatı: 13,50 TL

Ambalaj: 25 Kg.

K.D.V: %18

Genel Toplam: 398.00 TL

Sepete Ekle
Ürün Bilgileri

SATIŞ DETAYLARI:

***   Fiyatlarımız, 1 ambalaj (25 kg) ürün için belirlenmiştir. 1 ambalajdan fazla alım yaptığınızda, alım miktarına bağlı olarak farklı oranlarda iskonto uygulanmaktadır. 

***   Ürün gönderimlerimiz GAZİANTEP'den yapılmakta ve TÜRKİYE'nin heryerine anlaşmalı kargo firmalarıyla, sevk edilmektedir.

***   Güvenli alışveriş yapabilmeniz için, ürün size teslim edilirken kargo firmamız aracılığıyla nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapılabilmektedir.       

***   Ürünün adresinize teslim süresi, şartlara bağlı olarak 1 ile 5 işgünü içerisinde gerçekleşmektedir.

KULLANIM ALANLARI ve TEKNİK BİLGİLER:

 TİTANYUM DİOKSİT 

 E 171

TiO2

Tanım

: Kolay dağılan beyaz toz.

Ambalaj birimi

: 25 kg’lık torbalarda.

Spesifikasyonlar:

 

 

Ağır metaller

: 3 ppm

Klorür

: 1 ppm

 

 

Arsenik

: 1 ppm

Kurşun

: 8 ppm

 

 

Bakır

: 2 ppm

Kurutma kaybı

: % 0,5

 

 

Çinko

: 5 ppm

Saflık

: > % 99

 

         

Kullanım alanları:  Sinterlenmiş Titan için uygulamalar, nispeten zayıf mekanik özellikleriyle sınırlıdır. Aslında, sensörlerde ve elektrokatalizlerde bir miktar kullanım alanı bulur. Onun yaygın olarak kullanımı optik özelliklerinin işletilmesiyle toz formunda kullanılan bir pigment olaraktır.

Titanyum dioksidin en önemli fonksyonu; boyalar, kaplamalar (sırlar ve emayeler dahil) , plastikler, kağıt, mürekkep, dokular ve gıda ve kozmetikler gibi ürünlere beyazlık ve opaklık kazandırmak için bir pigment olarak toz formunda kullanımıdır. Sentetik renklendiricidir. Gıdada meyve sularında ve toz içeceklerde, unlu mamüller, süt ürünleri, ciklet ve şekerlemeler, et-balık ürünleri, konserve meyve-sebzeler, tatlılar, soslar ve çorbalarda kullanılır. Titanyum dioksit, beyaz pigment olarak kat kat daha yaygın olarak kullanılır. Çok beyazdır ve yalnızca elmas tarafından bırakılabilen çok yüksek bir refraktif indexe sahiptir. Refraktif indeks, materyalin pigment içinde barındırdığı matriksle karşılaşan opaklığı belirler. Bu nedenle beyaz opak bir kaplama elde etmek için titanyum dioksidin  düşük düzeyleri gerekir. Titanyum dioksidin yüksek refraktif indeksi ve parlak beyaz rengi onu pigmentler için etkili opaklaştırıcı yapar. Opaklaştırıcı olarak cam, porselen mineler, kozmetikler, güneş koruyucular, kağıt ve boyalarda kullanılır. En önemli avantajı UV ışığının altında gösterdiği renk bozulmasına karşı dirençdir.

Foto katalizleri: Titanyum, fotovoltaik zarlar için bir fotosensitizer olarak rol oynar ve foto elektrolizlerde bir elektrod kaplayıcı olarak kullanıldığında, suyun hidrojen ve oksijene elektrolitik ayrılmasının etkililiğini artırır.

Oksijen sensörleri: Hafif indirgen atmosferlerde bile titanyum oksijenini kaybetmeye ve alt stokiyometrik olmaya eğilim gösterir. Materyal bu formunda bir yarı iletken olur ve materyalin elektriksel dirençliliği maruz bırakılan atmosferin oksijen içerikliliği ile ilişkilendirilebilir. Bu nedenle titanyum atmosferdeki oksijen miktarını idrak etmek için kullanılabilir.

Antimikrobiyal kaplama: Titanyumun fotokatalitik aktivitesi UV radyasyonuna maruz kaldığında kendi kendine temizleme ve dezenekte etme özellikleri sergileyen ince materyal kaplamalarında uygulanır. Bu özellikler materyali, tıbbi aletler, gıda preparat (hazırlama)  yüzeyleri, klima filtreleri ve sağlıkla ilgili eşya yüzeyleri gibi uygulamalar için bir aday yapar.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Titanyum Dioksit fiyatı, kullanım alanları, teknik verileri ve satış şartlarına ulaşmak için:

Titanyum dioksit nerelerde kullanılır, titanyum dioksit  nerede satılır, titanyum dioksit satan firmalar, gıda boyası satan firmalar, gıda boya renklendirici firmaları, titanyum di oksit kaç lira, titanyum dioksit fiyatı,  titanyum dioksit nereden bulabilirim, titanyum di oksit nedir, titanyum dioksit gıda boyası, titanyum dioksitin gıdada kullanımı, beyaz gıda boyası nerelerde kullanılır, beyaz gıda boyası nerede satılır, beyaz renk gıda renklendiricisi satan firmalar, gıda renklendiricisi satan firmalar, beyaz gıda renklendirici firmaları, beyaz gıda boyası kaç lira, beyaz renk gıda boyası fiyatı, titanyum dioksit gıda boyası nereden bulabilirim, beyaz gıda renklendiricisi nedir, içecek gıda boyası, beyaz boyanın gıdada kullanımı, gıda boyası satış, beyaz gıda boyası satış, beyaz renk gıda boyası satan firmalar, E171 nedir, E171 satan firmalar, E171 gıda boyası, E171 gıda boyasını nerden bulabilrim, E 171 satışı yapan firmalar, titan gıda boyası, titanyum dioksit boyası, suda çözünen beyaz boya, içecek gıda boyaları, beyaz leblebi boyası, badem şekeri boyası.

MOLAR KİMYEVİ MADDELER PAZ. TİC İncilipınar Mah. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1 No:112 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP Tel: 0342 3372283 - Fax: 0342 3372268 - Cep: 0533 2727126 - Cep: 0542 5875516 Sevkiyatla İlgili Önemli Not: Ürünlerimiz çeşidine göre İSTANBUL, İZMİR veya GAZİANTEP'den adreslerinize gönderilmektedir.