Hemen Arayın 0342 337 22 83

KATEGORİLER

DÖVİZ KURU

HIZLI ULAŞIM

                        MOLAR KİMYA

Kimyevi Maddeler Pazarlama ve Ticaret

 

GAZİANTEP  (Firma Merkezi)

İncilipınar Mh. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1  No:112

ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Tel:  0342 3372283 - Fax: 0342 3372268

Cep : 0533 2727126

------------------------------------------------------------------

İSTANBUL

Aytop Gıda Sitesi H Blok

Battal Gazi Mahallesi Şark Caddesi

SULTANBEYLİ / İSTANBUL

Cep: 0542 5875516

info@kimyasalfiyatlari.com

   
 
GIDA AROMALARI İÇECEK HAMMADDELERİ  GIDA KATKI MADDELERİ VE KİMYASALLARI  BUZLU İÇECEK - ICE SLUSH ŞURUPLARI   ESANSLAR MAKİNA BAKIM ve TEMİZLEME KİMYASALLARI 

GIDA KATKILARI ve ÖZEL ÜRÜNLER

 
 
Ürün Adı: SİTRİK ASİT
  Kısa Özet: Monohidrat - (E330)
  Kategori: GIDA KATKILARI ve ÖZEL ÜRÜNLER
  Ürün Fiyatı: 14,60 TL
  Ambalaj: 5 Kg
Kdv:  %18
Genel Toplam:  86 TL
    
 
 

SATIŞ DETAYLARI: 

***   Fiyatlarımız, 1 ambalaj (5 kg) ürün için belirlenmiştir. 1 ambalajdan fazla alım yaptığınızda, alım miktarına bağlı olarak farklı oranlarda iskonto uygulanmaktadır.    

***   Ürün gönderimlerimiz  GAZİANTEP'den yapılmakta ve TÜRKİYE'nin heryerine anlaşmalı kargo firmalarıyla sevk edilmektedir.

***   Ürünün adresinize teslim süresi, şartlara bağlı olarak 1 ile 5 işgünü içerisinde gerçekleşmektedir.

***   Güvenli alışveriş yapabilmeniz için, ürün size teslim edilirken kargo firmamız aracılığıyla nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapılabilmektedir. 

KULLANIM ALANLARI VE TEKNİK BİLGİLER:

 SİTRİK ASİT ANHİDRAT   

 E 330

C6H8O7.

Tanım

: Renksiz veya beyaz kristal toz veya granül.

Ambalaj birimi

: 5 kg’lık torbalarda.

Spesifikasyonlar

:

 

Ağır Metaller

: < 5 mg/kg 

Kurşun

: < 0,5 mg/kg

 

 

Arsenik

: < 1 mg/kg

Oksalik Asit

: < 100 mg/kg

 

 

Demir

: < 3 mg/kg

Saflık

: % 99,7-100,3

 

 

Civa

: < 0,5 mg/kg

Sülfatlanmış Kül

: < % 0,05

 

 

Kalsiyum

: < 30 mg/kg

 

 

Klor

: < 5 mg/kg

 

 

 

             

Genel Bilgi: Sitrik asit doğal olarak oluşan meyve asididir, ticari olarak bit karbonhidrat substrate’sini mikrobiyal fermentasyonuyla üretilir. Sitrik asit; gıdalarda, meşrubatlarda, ilaç ve teknik uygulamalarda en yaygın olarak kullanılan organik asitleştirici ve pH kontrol ajanıdır. Aroma verici ve şelatlama ajanı olarak kullanılan bir asittir. Sudaki çözünürlüğü yüksektir. Yüksek şelat oluşturma potansiyeline sahiptir.

Karakteristikleri: Anhidrit ve monohidrat, renksiz kristaller veya beyaz kristal toz olarak bulunur. Güçlü asidik tadıyla kokusuz maddelerdir. Nemli havada hafif bir şekilde kendiliğinden erir, suda çok çözünürdür, etanolde (% 96’lık) serbestçe çözünür, eterde az çözünür. Toksik değillerdir ve düşük bir reaktiviteye sahiptir. Normal ortam şartlarında depolandığında kimyasal olarak stabildir. Hafif bir şekilde higroskopiktir. Monohidrat formu anhidrit formundan daha higroskopiktir. Bu yüzden monohidrat, kekleşmeye daha çok eğilimlidir. Her ikiside tamamen biyolojik olarak bozunabilir ve bölgesel yasalara göre düzenli atık veya lağımla birlikte atılabilir.

Başlıca fonksyonlar, özellikler:

Gıda, meşrubat: pH ayarlar, asitlik sağlar, mayhoş tat sağlar, lezzeti artırır, tatlılığı düşürür, koruyucuların etkililiğini artırır, reçeller, jeller, jelatin tatlılarında jel gücünü optimize eder, tatlandırıcıları renk bozulması ve kaybolmasından alıkoyar, enzim/mikroorganizmaları etkinsizleştirir, şeker evirmesini katalize eder, eser metalleri komplekleştirir, sinerjistik antioksidan olarak rol oynar, yağ oksidasyonunu geciktirir, mayalanma prosesini destekler, renk, tat, lezzet, vitaminleri stabilize eder. Gazlı içeceklerde; keskinliği sağlamak, lezzeti kuvvetlendirmek ve iz elementlerle şelat oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Gazlı içeceklerde en çok kullanılan asitliği düzenleyici sitrik asittir.

Reçel ve marmelatlarda; pH’yı kontrol etmek, mayhoşluğu sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Kür edilmiş ve dondurulmuş et ürünlerinde; şelat oluşturarak su tutma kapasitesini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Yağlarda antioksidan sinerjisti olarak kullanılmaktadır.

Peynirde lezzet ve aromayı geliştirmek ve asitliği düzenleyici olarak kullanılmaktadır. Şaraplarda asitliği düzenleyici olarak kullanılan sitrik asit çökelmeyi önlediği ve oksidasyonu engellediği saptanmıştır.

İlaçlar: Köpürerek erime sağlar, aktif bileşenlerin hızlı çözünmesini devam ettirir, aktif maddenin stabilitesini korur, koruyucunun aktivitesini artırır, pH tamponu, mayhoş tadıyla acı ilaçsal tadı maskeler, lezzeti artırır, katartik ve analjeziklerin çözünürlüklerini düzeltir, antikoagülan olarak rol oynar.

Kişisel bakım: pH ayarlar, metalik iyon kompleksleştirici olarak rol oynar, metil parabenlerin etkisini yükseltir.

Deterjanlar ve temizleyiciler: Tampon olarak, metal iyonlarını ayırır, fosfatları tekrar yeniler, demirli veya demirsiz metalik yüzeyden metal oksit ürünlerini uzaklaştırır, klor baskı krakingini yok eder, hızlı bir şekilde biyolojik olarak indirgenir.

Endüstriyel uygulamalar: pH ayarı, set geciktirici/su azaltıcı ajan (beton, harç ve sıvada) olarak, tekstil ve yağ kuyusu muamelesinde kompleks yapıcı ajan olarak, korozif ve tehlikeli kuvvetli asitlerle yer değiştirir, tütünde lezzeti artırır, sigaralarda tam yanmayı teşvik eder, yapıştırıcılarda jelasyonu geciktirir, yapıştırıcılarda sertleştirici olarak, refraktory çimentoda bağlayıcı olarak kullanılır, hayvan yeminde yem etkisini düzeltir.

 Sitrik Asit Uygulama Oranları:

Balık İşleme

: % 2

Et Endüstrisi 

: EUM

Fırıncılık

: 1,5-10 gr/kg

Jöleli pastalar

: % 3-4

Kakao ve çikolatalı ürünler

: % 0,5

Kümes hayvanları işleme  

: 2-5 gr/lt

Marmelat ve reçeller 

: % 3

Meyve suları

: 3 gr/lt

Nektarlar

: 5 gr/lt

Şarap

: % 0,05-0,4

Şeker ve şekerlemeler

: % 0,5

Turşuculuk

: % 1-5

Yağ sanayi

: % 0,1-0,5

Uygulamalar:

Gıda: Bebek maması, reçeller, jeller, doldurucular, soslar gibi meyve preparatları, pastane ve hamur ürünleri (ekmek, kek, bisküvi gibi), katı ve sıvı yağlar, taze ve kuru et, sosisler, dilimler, jambon, domuz eti vs… gibi et ve et ürünleri, balık ve deniz ürünleri, konserve sebze, meyve ve deniz ürünleri, tatlılar, şekerleme, sert ve yumuşak vb… sakızlar,  dondurmalar, kremler, tatlılar, (şekerli, sütlü, yumurtalı) soslar gibi süt ürünleri, peynir ürünleri, tatlandırıcı, dondurulmuş/elverişli gıdalar.

Meşrubatlar: Karbonatlı alkolsüz içecekler, diet soda benzeri sodalar, diet düzenli kurutulmuş/tozlaştırılmış meşrubat karışımları, şuruplar, meyve suları ve içecekler, meyve suyu katkılı karbonatlı sodalar, poşet çay, meşrubat konsantreleri, köpüksüz içecekler, susuzluk gidericiler, şaraplar.

İlaçlar: Çiğnenebilir tabletler, köpük oluşturarak eriyen tabletler/tozlar, iksirler, süspansiyon çözeltiler, şuruplar.

Kişisel bakım: Şampuanlar, astringent losyonlar, banyo köpükleri, kremler ve losyonlar, yüz temizleyiciler, feminen hijyen ürünleri, kalıcı dalga nötralize edici, aerosol tipi dağıtıcılar için iticiler, diş macunları, gargaralar.

Temizleyiciler, deterjanlar: Buhar kazanı ve ısıtıcıların temizliği, üretilmiş paslanmaz çelik komponentlerinin temizliği, deodorant sabunları (koku giderici sabunlar), bulaşık yıkama sıvı/tozları, lağım temizleyiciler, doku yumuşatıcılar, elde bulaşık yıkama sıvıları, ağır görevli deterjan tozları/sıvıları, sıcak su-ekstraksiyon keçe temizleyiciler, hafif görevli tozlar, metal temizleme, ön ıslatmalar, halı, kilim, keçe temizleyiciler, yüzey temizleyiciler.

Endüstriyel uygulamalar: Yapıştırıcılar, zirai formülasyonlar, hayvan yemi, derin kuyular için çimento (çimento ile kaplama), beton/sıva, harç, boyama prosesleri, sülfür dioksidin ekstraksiyonu, glioxal reçineleri, metal kaplama, madencilik, ambalaj malzemeleri, kağıt, foto kimyasalları, polimerler/plastikler, kolay işlenemezler/kalıplar, çimento, kömür çamuru, tekstil, tütün/tütün kağıdı, atık su muamelesi, su düzenleyiciler.

Susuz Sitrik asit yerine diğer asitliği düzenleyicilerin kullanılması için gerekli miktarlar (%)

Sitrik asit

: 100

Fumarik asit

: 67-72

Tartarik asit

: 80-85

Malik asit (narenciye)

: 89-94

Malik asit (meyve)

: 78-83

Adipik asit

: 110-115

Fosforik asit

: 55-60

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Sitrik Asit Anhidrat fiyatı, kullanım alanları, teknik verileri ve satış şartlarına ulaşmak için: 

Sitrik asit nerelerde kullanılır, sitrik asit nerede satılır, sitrik asit satan firmalar, sitrik asit gıda katkısı satan firmalar, sitrik asit firmaları, sitrik asit kaç lira, sitrik asit fiyatı,  sitrik asit nereden bulabilirim, sitrik asit nedir, sitrik asitin gıdada kullanımı, gıda kimyasalı satan firmalar, şekerleme katkı maddeleri satan firmalar, sitrik asit satışı, gıda kimyasalları, E330 satan firmalar, E330 satışı yapan firmalar, E 330 gıda maddesi, E 330, gıda katkı kimyasalları, limon tuzu satan firmalar, limon tuzu, limon tuzu fiyatı, limon tuzu satışı yapan firmalar, limon tuzu satış, limon tuzu ambalaj fiyatı, limon tuzu 25 kg ambalaj fiyatı.

 

HIZLI SİPARİŞ

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi ve Sipariş İçin Adınızı Soyadınızı ve Telefon Numaranızı Aşağıdaki Forma Yazıp Gönderin Biz Sizi Arayalım

 

HABER / DUYURULAR

-
Devamı>>>

Yenilenen Sayfamız, Gelişen Ürün Yelpazemizle 2012'ye Merhaba Diyoruz
Devamı>>>

HİZMET ALANLARIMIZ

►AROMALI İÇECEK, GAZLI İÇECEK
► BUZLU İÇECEK, DONDURMA
►BİSKÜVİ , GOFRET, SAKIZ
►ÇİKOLATA, ŞEKERLEME, LOKUM
►TURŞU, KONSERVE, SİRKE 
►NAR AROMALI SOS, LİMON SOSU
►ACILI SOS ve ÖZEL SOSLAR
►CİPS, KAHVALTILIKLAR
►HELVA, REÇEL, PEKMEZ
►ZEYTİNYAĞI, AYÇİÇEK YAĞI
►OTEL İÇECEKLERİ ve HİJYENİ
►TEKSTİL BOYAMA, APRE
►KURUTEMİZLEME, TEKSTİL YIKAMA
►METAL, MAKİNA, OTOMOTİV
►İŞLETME İÇİ SOĞUTMA, ISITMA
►İŞLETME İÇİ DEZENFEKSYON
►BESİCİLİK, YEM, TARIM
►ARAÇ YIKAMA ve BAKIM
►RESTORANT, CATERİNG HİJYEN
►BETON, ÇİMENTO, İNŞAAT

 

  ANASAYFA  |  HAKKIMIZDA   |  E-KOD LİSTESİ  KİMYASALLAR HAKKINDA  | İLETİŞİM