0 342 337 22 83
  • slide 1
  • slide 1

GIDA KATKILARI ve ÖZEL ÜRÜNLER

XANTHAN GUM

Ürün Kısa Özeti: (E415) - Çin - Kıvam Verici

Ürün Kategorisi: GIDA KATKILARI ve ÖZEL ÜRÜNLER

Birim Fiyatı: 18,70 TL

Ambalaj: 25 Kg.

K.D.V: %18

Genel Toplam: 552.00 TL

Sepete Ekle
Ürün Bilgileri

Bu üründe 1 kg  ambalaj çeşidi de bulunmaktadır. Bu ambalajlara ait fiyatları görmek için ise yukardaki İNCELEYİN  yazan kutucuğa tıkladıktan sonra açılan alfabetik fiyat listesinden ürün adını bulmanız yada yukarda bulunan  ürün ara  kutucuğuna ürün adını yazarak arama yapmanız yeterlidir

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ DETAYLARI:  

***   Fiyatlarımız, 1 ambalaj (25 kg) ürün için belirlenmiştir. 1 ambalajdan fazla alım yaptığınızda, alım miktarına bağlı olarak farklı oranlarda iskonto uygulanmaktadır.    

***   Ürün gönderimlerimiz  GAZİANTEP'den yapılmakta ve TÜRKİYE'nin heryerine anlaşmalı kargo firmalarıyla sevk edilmektedir.

***   Ürünün adresinize teslim süresi, şartlara bağlı olarak 1 ile 5 işgünü içerisinde gerçekleşmektedir.

***   Güvenli alışveriş yapabilmeniz için, ürün size teslim edilirken kargo firmamız aracılığıyla nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapılabilmektedir. 

KULLANIM ALANLARI VE TEKNİK BİLGİLER:

KSANTAN GUM 

E 415

KSANTAN SAKIZI  

Tanımı

: Beyaz – krem renkte tatsız, kokusuz toz.

Ambalaj birimi

: 25 kg’lık torbalarda

Spesifikasyonlar

:

Ağır metaller

: < 20 ppm

Mayalar

: < 50 /g

 

Arsenik

: < 2 ppm

Nitrojen

: < % 1,5

 

Civa

: < 1 ppm

pH (% 1 çözeltide)

: 6,0-8,0

 

E. coli

: negatif/g

Pseudomonas aeroginosa

: negatif /g

 

Enterococcus faecalis

: negatif /g

Saflık

: % 91-108

 

İzopropil alkol

: < 500 rpm

Salmonella

: negatif /25

 

Kadmiyum

: < 1 ppm

Staphylococcus aureus

: negatif /g

 

Koliform

: negatif/g

Toplam canlı

: < 1000 /g

 

Kurşun

: < 2 ppm

Tozun rengi

: > 60

 

Kurutmadaki kayıp

: < % 12

Viskosite (%1 çözelti)

: 1400-1600 mPa.s

 

Küfler

: < 50 /g

Viskosite oranı V1/V2

: < 1,45

 

Kül

: % 6,5-16

 

 

 

Özellikleri:

Karbonhidratın Xanthomonas campestris ile bir saf kültür fermentasyonu ile üretilen yüksek moleküllü bir polisakkarid zinciridir. Bir zamk olarak hidrofilik kolloidler ve türevleri olarak sınıflandırılır. Sulu viskosite artırıcı olarak kullanımının yanı sıra, bir bağlayıcı, emülsiyon stabilizörü ve muhtelif cilt iyileştirici ajan ve emülsifiye edici yüzey aktif olarak kullanılır. Yüksek konsantrasyonda tuz içeren çözeltilerde stabildir, enzimatik bozulmaya dirençlidir. Xanthan Gum sıra dışı ve faydalı özellikler sergiler. Örn; düşük konsantrasyonlarda yüksek viskosite, değişen sıcaklıklarda viskositede az değişiklik ve geniş bir pH aralığında mükemmel kararlılık gibi. Ayrıca iyi donma-erime stabilitesine imkan verir ve dikkate değer süspansiyon karakteristikleri gösterir.

Başlıca fonksyonları / özellikleri:

 Emülsiyonları stabilize eder, pıhtılaşmayı önler, iyi yapışma sağlar, texture’yi (dokuyu) düzeltir, kremsi yoğunluk verir, ağız hissini yükseltir, yapıya katkıda bulunur, viskosite verir, çözünmeyen bileşenleri stabilize eder, meşrubatlarda meyve özünü stabilize eder, emülsiyon ve köpük kararlılığını sağlar, sedimentasyonu kontrol eder, sürüklenme ve yapışmayı kontrol eder, kolay akma ve pompalanabilirlik sağlar, kristalizasyonu kontrol eder, daha ince gözenekli yapı sağlar, pişim hacmini artırır, reolojiyi kontrol eder, sıcaklık ve pH stabilitesi sağlar, suyu bağlar, ilaçlarda gecikmiş ilaç salınımına imkan verir, hoş bir cilt hissi verir, aktif bileşenleri süspansiyon halinde tutar, temas süresini uzatır.

Kullanım alanları:

İlaç ve gıda endüstrisinde kıvam artırıcı ve stabilizör olarak kullanılır. Gıdalarda ayrıca süspansiyon halinde tutucu ajan, emülsifiyer,  yapılandırıcı ajan veya köpük artırıcı ajan olarak kullanılır.

Geleneksel ürünlerimizden olan sahlep ve benzer tarzda üretilen toz içecek karışımları, dondurma, salata sosları, toz çorba, mayonez, ketçap gibi pekçok üründe kullanılmaktadır. Gıda sanayinde özellikle ürünlerde kullanılan aromayı ön plana çıkartması ve en düşük kullanım oranında dahi sağlayabildiği yüksek kıvam bakımından tercih sebebidir. İlaç sanayinde ise tablet bağlayıcı (yapıştırıcı) özelliğinden faydanılmaktadır.

Uygulamalar:

Gıda: Gıda, fırın ürünleri, fırın ürünleri doldurucu, jel ve karışımları, sulu hamur karışımları, bisküvi doldurucular, ekmek, jambon enjeksiyon için salamura çözeltisi, kek karışımları, kekler, konserve gıdalar, yayma peynir, sakız, çikolata sosu, lahana salatası süsleme, şekerlemeler, süzme peynir, krem peynir, süt ürünleri, tatlı kreması, tatlı karışımları, tatlılar/köpükler, diet ürünleri, yumurta yer değiştiricisi, yağı azaltılmış margarin, köpükler, soğuk gazoz, donmuş gıda, meyve doldurucular, meyve preparatları, glutensiz ekmek, et suyu, jambon pompalama, dondurma, şekerli kremalar, hazır ürünler, hazır çorbalar, sıvı/köpük tozlar, louisiana stili sıcak sos, mayonez, et sulu hamurları, milk shake, yufka hamur tatlıları, pizza sosu, hazırlanmış gıdalar, dondurulmuş hamurlar, salata sosları, soslar, sosisler, yumuşak bisküviler, çorbalar, soya sosu, şekersiz hazır çikolata içeceği, şekerli çeşniler, domatez ketçabı, çırpılmış krema ve yoğurt.

Meşrubatlar: Turunçgil içecekleri, dietsel alkolsüz içecekler, meyve suları, meyve tadında ve hazır içecekler.

İlaçlar: Sıvı antibiyotikler, pastiller, ilaç emülsiyonları, ilaç süspansiyonları, şuruplar, tabletler, uyuştururu (ilaç) salınımını geciktiren tabletler.

Kişisel bakım: Kozmetikler, kremler, sıvı makyaj malzemeleri, sıvı sabun, losyonlar, şampuanlar, tuvalet malzemeleri, diş macuları.

Temizleyiciler/deterjanlar: Asidik temizleyiciler, alkali temizleyciler, evsel temizleyiciler, sıvı tuvalet temizleyiciler.

Endüstriyel uygulamaları: Yapıştırıcılar, zirai kimyasallar, hayvan yemi, zift emülsiyonları, dana sütü yerini doldurucular, seramik sırlar, mürekkepler, yangın mücadele köpükleri, dökümhane kaplamaları, latex emülsiyonları, latex boyaları, sıvı hayvan yemi, yağlayıcı ürünler, metal cilalar, madencilik, yağ delici,  boya sökücü madde, kağıt, evcil hayvan gıdası, cila emülsiyonları, kümes hayvanları yemi, pas giderici, silikat boyaları, tekstil ve halı boyama (baskı) macunları, dokuma (kumaş) kaplamalar, su bazlı boyalar.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Xanthan gum fiyatı, kullanım alanları, teknik verileri ve satış şartlarına ulaşmak için: 

Xanthan gum nerelerde kullanılır, xanthan gum nerede satılır, ksantan gum satan firmalar, gıda katkısı satan firmalar, xanthan gum firmaları, ksantan gum kaç lira, xanthan gum fiyatı,  ksantan gumu nereden bulabilirim, ksantan gum nedir, ksantan gum, xanthan gum gıdada kullanımı, içecekde kıvam verici, nar ekşisinde kıvam verici, kıvam verici, kıvam vericiler nelerdir, içeceklerde kıvam verici, kıvam veren gıda katkıları, E415 satan firmalar, E415 nedir, E415 nereden bulabilirim, E415 firmaları, E415 gıda katkısı, E415 içecek hammaddesi, E415 kıvam verici, E415 kıvam artırıcı, E 415 satışı, E415 kıvam artırıcı, kıvam artırıcılar, kıvam vericiler, kıvam artıran hammddeler, gıda kimyasal firmaları, içecek katkı maddeleri, içecek hammaddeleri, xsantan gum, kasntan gam, kıvam verici gumlar.

 

MOLAR KİMYEVİ MADDELER PAZ. TİC İncilipınar Mah. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1 No:112 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP Tel: 0342 3372283 - Fax: 0342 3372268 - Cep: 0533 2727126 - Cep: 0542 5875516 Sevkiyatla İlgili Önemli Not: Ürünlerimiz çeşidine göre İSTANBUL, İZMİR veya GAZİANTEP'den adreslerinize gönderilmektedir.