0 342 337 22 83
  • slide 1
  • slide 1

GIDA KATKILARI ve ÖZEL ÜRÜNLER

KALSİYUM KLORÜR

Ürün Kısa Özeti: Solvay

Ürün Kategorisi: GIDA KATKILARI ve ÖZEL ÜRÜNLER

Birim Fiyatı: 3,00 TL

Ambalaj: 25 Kg.

K.D.V: %18

Genel Toplam: 89.00 TL

Sepete Ekle
Ürün Bilgileri

SATIŞ DETAYLARI: 

***   Fiyatlarımız, 1 ambalaj (25 kg) ürün için belirlenmiştir. 1 ambalajdan fazla alım yaptığınızda, alım miktarına bağlı olarak farklı oranlarda iskonto uygulanmaktadır.    

***   Ürün gönderimlerimiz  GAZİANTEP'den yapılmakta ve TÜRKİYE'nin heryerine anlaşmalı kargo firmalarıyla sevk edilmektedir.

***   Ürünün adresinize teslim süresi, şartlara bağlı olarak 1 ile 5 işgünü içerisinde gerçekleşmektedir.

***   Güvenli alışveriş yapabilmeniz için, ürün size teslim edilirken kargo firmamız aracılığıyla nakit veya kredi kartı ile tahsilat yapılabilmektedir. 

KULLANIM ALANLARI VE TEKNİK BİLGİLER:

KALSİYUM KLORÜR 

E 509

CaCl2

Tanımı

: Nem emicidir. Emilen suda doğal olarak çözünür. Suda çözündüğü zaman

 

  egzotermiktir. (dışarıya ısı verir)

Ambalaj birimi

: 25 kg.

Spesifikasyonlar

:

Ağır metaller (Pb)

: < 10 ppm

Demir

: < 20 ppm

Arsenik

: < 3 ppm

Flor

: < 40 ppm

Baryum

: < 10 ppm

Kurşun

: < 5 ppm

Bulk yoğunluk

: 0,8 kg/dm3

Magnezyum ve alkali tuzlar

: < 50 g/kg

CaCl2

: > % 77

Sodyum

: < 20 g/kg

CaCl2.2H2O

: > % 99

Suda çözünmeyenler

: < 2 g/kg

Ca(OH)2 (kireç)

: < 2 g/kg

Sülfat (SO4)

: < 2 g/kg

Kullanım alanları:

İnorganik bir tuzdur. Nem tutma özelliği vardır. Zirraatte, besin sanayiinde (içme suyu yapımı, peynir imalatı, konserve yapımı, turşu yapımı...gibi) ve kimya endüstrisinde kullanılır. Düşük donma noktası (-50 oC, yaklaşık % 30 konsantrasyonda) birçok uygulama için cezbedici bir özelliğidir. Yaygın olarak yağ (delip) çıkarmada, gıda üretimi ve yol buz kırmada kullanılır. Kalsiyum klorür ayrıca doymuş olefilik ve aromatik hidrokarbonlar, alkil halojenler ve esterler gibi bir çok organik bileşiklerin ve bunların sulu çözeltilerinin kurutulmasında (sudan uzaklaştırılmasında) kullanılmaktadır. Ambalajlar, katılaşmayı önlemek için sıkıca kapalı olarak muhafaza edilmelidir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kalsiyum Klorür fiyatı, kullanım alanları, teknik verileri ve satış şartlarına ulaşmak için: 

Kalsiyum klorürü nerelerde kullanılır, kalsiyum klorür nerede satılır, kalsiyum klorür satan firmalar, kalsiyum klorür peynir katkısı satan firmalar, kalsiyum klorür firmaları, kalziyum klorür kaç lira, kalsiyum klorür fiyatı,  kalsiyum klorür nereden bulabilirim, kalsiyum klorür nedir, kalsiyum klorürün gıdada kullanımı, konserve katkısı satan firmalar, turşu katkı maddeleri satan firmalar, E509 satan firmalar, E509, E 509, E509 nedir, E509 nereden alabilirim, peynir katkı maddeleri, turşu hammaddeleri, turşu katkı maddeleri, turşu katkıları, kalsiyum klorür nerden alabilirim, kalsiyum klorür ambalaj fiyatı, kalsiyum klorür 25 kg ambalaj fiyatı, kalsiyum klorür satın al. 

MOLAR KİMYEVİ MADDELER PAZ. TİC İncilipınar Mah. Nail Bilen Cd. Halı Sarayı Kat:1 No:112 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP Tel: 0342 3372283 - Fax: 0342 3372268 - Cep: 0533 2727126 - Cep: 0542 5875516 Sevkiyatla İlgili Önemli Not: Ürünlerimiz çeşidine göre İSTANBUL, İZMİR veya GAZİANTEP'den adreslerinize gönderilmektedir.